fbpx

Kullanım Şartları ve İade Politikası


Kullanım Şartları

Fotoavm.com sitesi tarafından sunulan hizmetlerin (bundan sonra hizmet olarak adlandırılacaktır), Fotoavm.com tarafından sunulan ürünlerin kişiye özel baskı yapılacak fotoğraf, poster, kanvas, kartlar ve diğer ürünler (bundan sonra ürün olarak adlandırılacaktır) kullanımı, hizmetten yararlananlar (bundan sonra kullanıcı olarak adlandırılacaktır) ile Soner Duman arasında akdedilen işbu sözleşme koşularına tabidir.

Kullanıcı hizmetten yararlanmakla, Soner Duman ile kullanıcı arasındaki ilişkinin esasları ve gizlilik politikası ile hizmet şartlarına ilişkin işbu sözleşme hükümlerini bütünüyle okuduğunu kabul etmiş sayılır. Aşağıda belirtilen kullanım şartları sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır. Hizmetten yararlanma, kullanıcı tarafından aşağıda belirtilen kullanım şartlarının yerine getirilmesine bağlıdır.

Kullanıcı, hizmetten yararlanmakla aşağıda belirtilen şartları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Aşağıda belirtilen şartları kabul etmiyorsanız Fotoavm.com sitesini kullanmayınız.

Kullanıcıya sunulan hizmete ilişkin genel bilgi ile kullanım şartlarını içeren web sayfası içeriği Soner Duman tarafından kullanıcıya haber verilmeksizin her zaman değiştirilebilir. Kullanıcı, kullanıma devam ettiği sürece bu sayfada belirtilen kullanım şartları hakkında yapılan her türlü değişikliği kabul etmiş sayılır. Kullanıcının bu şartları kabulü, kullanıcı ile Soner Duman arasında akdedilen bir sözleşme niteliğindedir. Kullanıcının hizmetten yararlanma hakkı, kullanım şartlarına uygun hareket ettiği sürece geçerli olacaktır.

Sipariş Aşaması

Kullanıcının, Soner Duman tarafından sunulan kişisel baskı hizmetini kullanabilmesi, kullanıcı kaydı yaparak ya da kendi hesap bilgileri ile bağlanmasıyla mümkündür.
Kullanıcı seçtiği ürüne, kendine ait fotoğrafları yerleştirebilir.
Kullanıcı fotoğraf yerleştirmeyi müteakiben, site üzerinden gerekli sipariş ve ödeme bilgilerini girerek siparişini gerçekleştirir.
Kullanıcı tarafından sisteme girilen sipariş ve ödeme bilgileri baskıda kullanılacak resimlerle beraber dosyalanıp Fotoavm.com altyapısına iletilir.
Sipariş bilgilerinin ve üründe kullanılacak fotoğrafların tamamının kullanıcı tarafından iletilmesinden sonra, Fotoavm.com sitesi ulaştırılan dosyanın sorunsuz ulaştığını otomatik olarak kontrol eder. Kontrolden sonra kullanıcıdan kredi kartıyla bedel tahsilatı gerçekleştirilir.
Bedel tahsilatı yapıldıktan sonra Soner Duman tarafından “Fotoavm – Siparişiniz alındı” şeklindeki e-mail kullanıcıya iletilir.
E-mailin iletilmesinden sonra sipariş üretim aşamasına geçer. Fotoavm.com tarafından  “Fotoavm – Siparişiniz alındı” şeklindeki e-mail kullanıcıya gönderilmeden sipariş alınmış sayılmaz.
Tamamlanan siparişe ilişkin tüm bilgiler 90 gün süre ile Soner Duman tarafından arşivlenir ve süre sonunda silinir. Kullanıcı tarafından sisteme girilen veriler kullanıcının açık izni alınmaksızın herhangi bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılmaz.

Fotoavm.com önceden bilgilendirmeden ürünlerin hizmetlerin fiyatlarında değişiklik yapabilir.

Ürün ve hizmet listelemelerde gösterilen fotoğraflar site ve ürün tanıtımı amaçlı manüplasyon yapılmış reklam içerebilen görseller içerebilir. Ürünlerde tamamen aykırı olmamak üzere değişiklikler olabilecektir. Fotoavm bu değişikliklerden dolayı sorumlu tutulamaz.

Teslim Süreci

Sipariş edilen ürünlerin en geç 7-10 iş günü içinde kullanıcıya ulaştırılması amaçlanmaktadır. Teslimatta herhangi bir gecikme kullanıcıya siparişi iptal etme ve bu nedenle herhangi bir talepte bulunma ve/veya tazminat talep etme hakkı vermez.

Sipariş edilen ürünlerin teslimat sırasında herhangi bir hasara uğramaması için ürünler paketlenmiş halde taşıyıcıya teslim edilir. Paketlenmiş olarak taşıyıcıya teslim edilen ürünlere taşıyıcılar veya onların acenteleri tarafından verilebilecek zararlardan Soner Duman hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Sipariş edilen ürünler çeşitli kargo şirketleri aracılığı ile kullanıcıya ulaştırılabilir.

Sorumluluklar

Soner Duman sipariş girilen verilerde oluşabilecek kayıplar ve/veya hasarlar nedeni ile herhangi bir sorumluluk altına girmez.

Sipariş edilen ürünün baskı kalitesi tamamen kullanıcı tarafından seçilen görüntülerin çözünürlüğü ile ilgilidir.

Kullanıcı, fotoğraflar ve düzenleme de dahil olmak üzere ürün içeriğinin doğruluğunun kanıtlanmasından tek başına sorumludur. Kullanıcı ürün siparişi verdiği anda sipariş içeriğini onayladığını, siparişin verildiği şekilde basıma hazır olduğunu kabul eder. Sipariş verilen ürünlerdeki üçüncü kişi ve kurumlara ait tüm yasal sorumluluklar kullanıcıya aittir. Soner Duman üçüncü kişi ve kurumlara ait yasal yasal sorumluluklar konusunda herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Telif Hakkı

Soner Duman, sipariş edilen ürünler ile ilgili fikri hak ihlallerinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Kullanıcı, hizmetten yararlanma sırasında fikri haklara ilişkin yasal düzenlemelerin ihlali durumunda bu eylemlerin yasal sonuçlarından sadece ve tamamen kendisinin sorumlu olacağını kabul eder.

Kullanıcı sipariş vermiş olduğu ürün üzerinde telif hakkı sahibi olduğunu ve/veya telif hakkı sahibinin açık yazılı onayını aldığını ve/veya bu ürün sebebiyle bir fikri hak ihlali gerçekleşmeyeceğini kabul ve garanti eder.

Soner Duman, kullanıcı tarafından sipariş edilen dosyaların içeriğine ve/veya doğruluğuna ilişkin hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Kullanıcı, ürün siparişinde ve dağıtımında Türk Hukukuna ve/veya ürünün dağıtılacağı diğer tüm ülkelerin fikri hukuk kurallarına uyacağını peşinen kabul ve taahhüt eder.

Garanti

Kullanıcı ürüne ilişkin tüm şikayetlerini, ürünün kendisine tesliminden itibaren 14 gün içinde Soner Duman’ın internet sitesinde bildirilen telefon numarasına ve iletisim@fotoavm.com mail adresine yazılı olarak ayrıntılı bir şekilde iletir.

Yapılan bildirim üzerine Soner Duman tarafından yapılacak değerlendirmede kullanıcı şikayeti haklı görülürse, Soner Duman kullanıcıya, verilen siparişin tekrar basımından ibaret olan yeni bir ürün sunar veya ürün basımı, gönderimi ve satımı için yapılmış tüm maliyeti keserek bedel iade eder. Bu bedeller satın alım sürecinde aracı ödeme sistemine ödenen Chargeback (Ters ibraz) ve komisyon bedellerini de içerir. Seçim hakkı Soner Duman’a aittir. Basım hataları dışındaki herhangi bir kullanım hatasından veya uygunsuz şartlarda saklamadan kaynaklanan aşınma ve yıpranmadan Soner Duman hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Genel Şartlar

Fotoavm.com sitesi yasak içerik içerebilecek şekilde kullanılamaz. Aşağıda belirtilen özelliklere sahip içerik yasak içerik olarak değerlendirilir.

  • Yanıltıcı, pornografik, müstehcen, saldırgan, küçük düşürücü, küfür ve üçüncü kişi ve kurumları etkileyebilecek her türlü olumsuz durumu vb. kapsayan içerik
  • Telif haklarına aykırı ve/veya hak sahibinin yazılı izni ve bilgisi olmadan kullanılan içerik
  • Şahsiyet haklarına tecavüz teşkil eden içerik
  • Virüs, bozuk dosya vb. zararlı kod içeren ve/veya hizmetin kullanımını güçleştirmeye veya engellemeye yönelik içerik ve bilgisayar kodları
  • Yasa dışı faaliyet özelliği taşıyan veya yasa dışı faaliyetleri teşvik edici nitelikteki içerik

Kullanıcı sipariş ettiği ürüne ilişkin tüm telif haklarından tek başına sorumludur.

Fotoavm.com sitesi, doğru kullanıcı bilgileri ile bağlanan ve adres bilgilerini eksiksiz giren kişilerin kullanımına açıktır. Kullanıcının hizmetten yararlanması, istenen tüm bilgileri Fotoavm.com sitesine doğru eksiksiz ve güncel şekilde bildirmesine bağlıdır.

Reşit olmayan kişiler Fotoavm.com sitesini sadece kredi kartı sahibi olan kullanıcı bir erginin izni ile kullanabilirler.

Soner Duman işbu sözleşmenin şartlarına aykırı davranma girişiminde bulunan veya bulunabilecek kişilerin Fotoavm.com sitesine ve yazılıma erişimini engelleme hakkını saklı tutar.

Soner Duman, Fotoavm.com sitesinde bulunan veya herhangi bir amaç için bu siteye sunulan materyallerin doğruluğu, güncelliği, performansı, bütünlüğü veya uygunluğu için bir teminat veya garanti sağlamaz. Bu tür bilgi ve materyallerin belirsizlik ve hatalar içerebileceğini kullanıcı kabul eder. Bu belirsizlikler ve yanlışlıklar Soner Duman’ın sorumluluğu dışındadır. Soner Duman hizmetin kullanımından ya da kullanılamamasından ve kullanıcı hesabının başkaları tarafından kullanılmasından kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı zararlardan sorumlu tutulamaz.

Fotoavm.com sitesinin,ürünlerinin ve servislerinin içinde yer alan bilgi veya materyalin kullanımına ilişkin tüm risk kullanıcıya aittir. Soner Duman bu konuda sorumluluk kabul etmez ve yükümlülük altına girmez.

Hizmetin kullanımından doğan her türlü uyuşmazlıkta İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.


Gizlilik ve Güvenlik


Fotoavm.com 128 bit SSL şifreleme sistemi ile korunmaktadır. Sitemize kaydetmiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin güvenliği bizler için her şeyden daha önemlidir. Fotoavm.com’dan alışveriş yaparken kullandığınız kişisel bilgiler (Teslimat adresleri, telefon numaraları, e-mail adresi vs.) başka kurum ve kuruluşlarla paylaşılmayacaktır. Yapımız içerisinde sadece sipariş esnasında, kolay ve hızlı giriş yapmanızı sağlayacak olan bilgiler saklanmaktadır.

Sipariş esnasında bizimle paylaştığınız cep telefonu ve mail adresleriniz, sadece vermiş olduğunuz siparişlerinizle ilgili bilgilerin size hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak için kullanılacaktır. Dolayısı ile bu bilgilerin doğru ve eksiksiz olması son derece önemli olmaktadır.Sisteme girdiğiniz tüm bilgilere, Fotoavm haricinde sadece siz ulaşabilir ve bunları sadece siz değiştirebilirsiniz. Bir başka üyenin sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.


İade Politikası


İade Koşulları

6502 sayılı yasa uyarınca müşterilerimiz, www.fotoavm.com’dan almış oldukları ürünleri, teslim alınan tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde aşağıdaki genel iade şartları yerine getirilerek iade etme veya başka bir ürünle değiştirme şansına sahiptir. Yasal süreyi aşan bildirimlerde ve 6502 sayılı yasa hükümlerine tabi olmayan müşterilerimizin iade talepleri kabul edilmemektedir.

Genel iade şartları;

İade etmek istediğiniz ürün için öncelikli olarak satış temsilciniz ile görüşmeli ve detaylı bilgi almalısınız.

İade edilecek ürünler mutlaka ürüne ait orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte gönderilmelidir.

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (Örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez),
tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Kişiye özel hazırlanan ve/veya üretilen tüm ürünler, tek kullanımlık ürünler, ambalajı bozulmuş ürünler iade kapsamına dahil değildir. Fotoavm.com web sitesi üzerinden yapılan fotoğraf baskısı içeren ürünler kişiler için özelleştirilmiş ürünler olduğundan iadeye taabi değidir.

Ürünlerin tarafınıza kırık veya hasarlı ulaşması durumunda kargo firmasından Hasar Tespit Tutanağı tutturulması gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile
hasarı kargo firmasının kaşe ve bilgileri bulunan resmi belgesiyle, imza yetkili personeli tarafından imzalanmamış ve tutanağı resmileştirilmiş ürünler
için Fotoavm Destek Hattı: 0552 368 62 86 numaralı telefon ya da iletisim@fotoavm.com üzerinden belge ibrazı ile birlikte ürünün Fotoavm müşteri temsilcisinin yönlendireceği adrese gönderimi sağlanmalıdır. Sorun tespiti ile alakalı belirtilen iletişim kaynakları aracılığıyla bilgi alışverişi
yapıldıktan sonra Kargo firmasının sorumluluk durumuyla alakalı resmi ve hukuki prosedürürün tamamlanması beklenir. Süreç sonunda satıcı tarafından seçilmek kaydıyla ürünün birebir temini ya da ödeme zamanındaki tutar alıcıya gönderilir. Tutanak ile resmileştirilmemiş problemler iadeye tabi değildir.

İade etmek istediğiniz ürün genel iade şartlarına uyuyor ise, satış temsilcilerimizin de yönlendirmesi ile gönderimi sağlayabilirsiniz. Tarafımıza gelen ürün öncelikle iade departmanımız tarafından incelenir. Gerekirse ürün, yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygunsa iade işlemi başlatılır.

İade onaylandığında sistemimizdeki telefon numaranızdan muhasebe departmanımız geri ödeme için sizinle irtibata geçecektir.

Not : Lütfen yaşadığınız her türlü sorunu öncelikle satış temsilcilerimizle görüşünüz. Fotoavm.com olarak önceliğimizin müşteri memnuniyeti olduğunu özellikle belirtmek isteriz. İlk defa kullandığınız veya kullanışı farklı olan ürünlerde bilgi eksikliğini tamamlayarak olası yanlış anlaşılmaları engellemek amacındayız. Bu anlamda ürünün hatalı olduğu kanaatine varılmadan satış temsilcinizle görüşmenizi öneririz.

 

Cayma hakkı nedir?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve “kargo ücreti ödemeden” ürünleri iade etme hakları vardır. Kanunu her kurumun uygulaması gerekmektedir.

Cayma hakkı Kanuna Göre Nasıl Kullanılır?

Alıcının cayma hakkını kullanabilmesi için teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde ürünü iade etmek istediğini satıcıya bildirmesi gerekmektedir.

 

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?

Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler

Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu
ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)

Alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve
bilgisayar sarf malzemeleri

Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler

Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (Külçe, Ziynet Altın ve Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.)

 

Fotoavm Online Fotograf Baskı ve Hediyelik


Copyright © 2014-2020 – Fotoavm.com – Tüm hakları saklıdır.

Soner Duman
Barış Mahallesi Ali Çebi Caddesi Beytown No:44/1  Beylikdüzü / İSTANBUL
Tel: 0552 368 62 86 (0552 FOTOAVM)
iletisim@fotoavm.com